fbpx

Terapia grupowa w Szczecinie

grupa

Psychoterapia grupowa

Czas trwania - do ustalenia

Grupy wsparcia

Czas trwania - do ustalenia

Socjoterapia

Czas trwania - do ustalenia

Grupy Balinta

Czas trwania - do ustalenia

Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa jest formą leczenia, w której bierze udział większa ilość osób, zazwyczaj 8-12, borykających się z podobnymi problemami. Grupa pozwala na uczenie się poprzez doświadczenie, przyglądanie się sobie oraz swoim relacjom z innymi. Dzięki pracy grupowej możliwe jest poszerzenie samoświadomości, poznanie swoich zachowań oraz konsekwencji z nich wynikających. Takie doświadczenie w bezpiecznej atmosferze daje możliwość rozpoczęcia procesu zmian.

Grupa wsparcia

Grupa wsparcia jest jedną z formą pomocy psychologicznej. Dobór do grupy jest celowy, co oznacza, że osoby w niej uczestniczące przeżywają podobne trudności. Członkowie grupy nawiązują ze sobą relacje, dzielą się swoim doświadczeniem, wspierają się emocjonalnie. Uczestnictwo oraz praca terapeutyczna pozwala na przyjrzenie się sobie oraz swoim doświadczeniom, ułatwia pokonywanie kryzysów i trudności.
 

Socjoterapia

Socjoterapia jest formą pomocy terapeutycznej kierowaną szczególnie do dzieci i młodzieży. Adresatami są osoby borykające się z różnorodnymi trudnościami takimi jak: zaburzenia zachowania, nieśmiałość, lęk, ryzykowne zachowania,  negatywy obraz siebie etc. Socjoterapia ma formę ustrukturyzowanych spotkań grupowych, które mają na celu realizację celów terapeutycznych oraz rozwojowych. Praca terapeutyczna pomaga w korygowaniu oraz rozwijaniu umiejętności niezbędnych w tworzeniu satysfakcjonujących relacji z innymi.

Grupy Balinta

Grupy Balinta pierwotnie kierowane były do lekarzy. Podczas spotkań z psychologiem lekarze zwiększali rozumienie emocji pacjenta i swoich, redukowali stres zawodowy, zmniejszali koszty psychologiczne zawodu. Obecnie formułę grup przenosi się na inne zawody oparte na relacjach interpersonalnych – takich jak nauczyciele.
Przewiń na górę
Call Now Button