fbpx

Psychoterapia Szczecin – indywidualna i dla par

Psychoterapia Szczecin - terapia psychologiczna dla dorosłych - leczenie nerwicy

Psychoterapia indywidualna (dorosłych, dzieci i młodzieży)

50 minut

150 zł

250 zł

Psychoterapia – czym jest?

Do naszego Centrum w Szczecinie zapraszamy osoby, które doświadczają trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji, długotrwałego stresu, pustki, niepokoju, braku wpływu na własne życie, rozstania, żałoby, nadmiernego napięcia i lęku, niskiego poczucia własnej wartości. Pracujemy również z parami będącymi w kryzysie, rodzicami borykającymi się z trudnościami wychowawczymi, osobami uzależnionymi i współuzależnionymi.

Psychoterapia jest formą leczenia za pomocą oddziaływań psychologicznych. Jest to proces, dzięki któremu możliwa jest pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, cierpiącym, pragnącym zmiany. Dzięki spotkaniu i rozmowie terapeutycznej, prowadzonej według określonych zasad, możliwe staje się odnalezienie źródeł pojawiających się trudności, dostrzeżenie powtarzających się schematów oraz poszerzenie samoświadomości.

Psychoterapia w Szczecinie – czym się kierujemy?

Psychoterapia odbywa się w atmosferze bezpieczeństwa, intymności i zrozumienia. Dzięki temu psychoterapeuta pozwala spojrzeć na pojawiające się trudności z innej perspektywy, jednocześnie nie oceniając i nie ingerując w życie pacjenta. Poprzez relację terapeutyczną możliwe jest stopniowe pogłębianie rozumienia siebie, odnajdywanie sensu, zmniejszenie wewnętrznego dyskomfortu oraz odczucie ulgi.

Psychoterapeuci Szczecin – zakres oferowanej pomocy

W naszym Centrum prowadzimy psychoterapię psychodynamiczną, poznawczo-behawioralną oraz systemową. Zapewniamy kompleksową opiekę psychologiczną, psychoterapeutyczną oraz psychiatryczną. Prowadzimy psychoterapię dla osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży.

Psychoterapia – jak się odbywa?

Przed rozpoczęciem psychoterapii mają miejsce trzy konsultacje z psychoterapeutą, podczas których zbierany jest wywiad diagnostyczny umożliwiający określenie problemu. Konsultacja kończy się wstępną diagnozą pojawiających się trudności oraz propozycją dalszego postępowania.

Praca terapeutyczna rozpoczyna się od ustalenia kontraktu terapeutycznego, w którym zawarte są między innymi cele leczenia oraz częstotliwość sesji terapeutycznych. Psychoterapia jest długoterminową formą pomocy, wymagającą systematyczności, dlatego też spotkania proponowane są 1-2 razy w tygodniu, w zależności od zgłaszanych trudności.

Pomagamy osobom zmagającym się między innymi z nerwicą, zaburzeniami afektywnymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami osobowości, zespołem stresu pourazowego, zaburzeniami psychosomatycznymi, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi, schizofrenią.

Oferujemy psychoterapię indywidualną oraz grupową. Spotkania odbywają się w naszej siedzibie przy ul. Św. Wojciecha 14/2 lub przy ul. Kaszubskiej 57 w Szczecinie.

Psychoterapeuci w Szczecinie

Poznaj naszych SPECJALISTÓW (kliknij).

Przewiń na górę
Call Now Button