fbpx

Psycholog online

psychoterapia szczecin

Psychoterapia prowadzona zdalnie to idealne rozwiązanie dla osób, które z jakichkolwiek powodów mają utrudniony dostęp do pozostałych form pomocy psychologicznej. Najczęściej korzystają z niej ci, którzy mieszkają daleko od specjalistycznych poradni oraz ośrodków terapeutycznych. Na wirtualne spotkania z psychoterapeutą decydują się ludzie z niepełnosprawnością, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do gabinetu. Ponadto po ten wariant terapii chętnie sięgają również emigranci. Psycholog online udziela wsparcia przebywającym poza granicami kraju Polakom, którzy nie posługują się lokalnym językiem na tyle biegle, aby czuć się swobodnie w gabinecie.

Psychoterapia online – kiedy warto skorzystać z usługi?

Do psychologa lub psychoterapeuty warto udać się w każdej sytuacji, która negatywnie wpływa na nasze życie. Może być to m.in. trudny etap w pracy zawodowej, kryzys w związku, przewlekła choroba czy żałoba. Psychoterapia online będzie pomocna w momencie utraty nadziei, braku powodzenia planów, jak również wtedy, gdy potrzebujemy wyrazić swoje emocje i pozbyć się negatywnych uczuć.

Psycholog to profesjonalista, który obiektywnie spojrzy na nasz problem, oceni go z boku. W trakcie sesji pełni wyłącznie funkcję przewodnika. Nie narzuca pacjentowi swojej opinii, nie mówi mu, jak powinien postąpić. Nie podsuwa gotowych rozwiązań, ale ułatwia ich dostrzeżenie. Sprawia, że znalezienie sposobu na lepszą komunikację z samym sobą albo z otoczeniem staje się łatwiejsze. Dzięki temu pacjent odzyskuje kontrolę nad własnym życiem.

Na czym polega pomoc psychologiczna online?

Terapia online to opcja pomocy indywidualnie dopasowana do danego przypadku. Składa się z cyklu wirtualnych spotkań z psychoterapeutą. W ich trakcie krok po kroku pacjent wraz ze specjalistą poszukują źródła problemów oraz szukają optymalnego wyjścia.

Pierwszym wyborem przy podejmowaniu decyzji o wyborze formy terapii powinna być zawsze terapia bezpośrednia, w gabinecie. Dzięki osobistym spotkaniom osiąga się rezultaty w oparciu o relację psychoterapeutyczną, co w kontakcie online może być ograniczone. W przypadku jednak, gdy spotkania osobiste nie są możliwe np. z przyczyn dotyczących pandemii, można rozpatrywać formę zdalną. 

Psycholog online – jak się umówić?

W Centrum Pomocy Psychologicznej INTERA zajmujemy się wspieraniem osób potrzebujących opieki wykwalifikowanego terapeuty. Miasto, w którym znajduje się nasza placówka, to Szczecin. Dzięki temu, że zarówno konsultacje, jak i sesje przeprowadzamy zdalnie, służymy chętnym wsparciem bez względu na to, gdzie aktualnie przebywają.

Z naszych usług mogą skorzystać wszyscy zainteresowani, nie tylko osoby zamieszkujące Szczecin czy okolice. Jeśli czujesz potrzebę skonsultowania się ze specjalistą oraz rozpoczęcia terapii, która ułatwi Ci uporanie się z problemami, nie zwlekaj. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Ustalimy szczegóły wirtualnych spotkań, a w trakcie sesji wspólnie zastanowimy się, jak przywrócić Twojemu życiu równowagę.

W naszym centrum oferujemy porady psychologa online. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu:

Przewiń na górę
Call Now Button