fbpx

Psychiatra Szczecin – konsultacje i leczenie psychiatryczne

psychiatra Szczecin - leczenie zaburzeń lękowych i osobowości

Psychiatra Szczecin

Psychiatra to lekarz o szczególnej i wąskiej specjalizacji, zajmujący się holistycznie zdrowiem psychicznym. Pacjenta postrzega jako całość. Jego zadaniem jest diagnostyka stanu emocjonalnego, z uwzględnieniem wpływu na niego wszystkich najważniejszych narządów i układów organizmu człowieka, w tym m.in. hormonalnego, nerwowego, krążenia. Dzięki swojemu gruntownemu przygotowaniu i doświadczeniu jest w stanie zweryfikować, czy dany pacjent faktycznie potrzebuje pomocy psychiatrycznej, czy potrzebna jest pomoc specjalisty zajmującego się schorzeniami ciała fizycznymi.

Konsultacja psychiatryczna niczym nie różni się od konsultacji u pozostałych lekarzy.  Jej zadaniem jest identyfikacja problemu, który można i należy leczyć. Poszukiwanie pomocy nigdy nie powinno wiązać się ze stygmatyzacją, lub stanowić tematu tabu.
Zaburzenia lękowe i osobowości często obok działania psychoterapeuty wymagają również wprowadzenia farmakoterapii, a takowej podjąć się może wyłącznie lekarz psychiatra.

Zaburzenia, choroby psychiczne, nasilone trudności emocjonalne powinny być leczone zespołowo. Zawsze warto wziąć pod uwagę zasadność wsparcia lekami oddziaływań psychoterapeutycznych. Taką decyzję może podjąć wyłącznie lekarz- najlepiej psychiatra.

Umów się do naszego gabinetu psychiatrycznego w Szczecinie, jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy w sferze swojego zdrowia psychofizycznego. Zespół doświadczonych specjalistów pomoże Ci uporać się z trudnościami. Właściwie poprowadzona terapia zwykle pomaga znacznie ograniczyć lub całkowicie wyeliminować rozmaite, wyczerpujące i wywołujące cierpienie dolegliwości.

Jakimi schorzeniami zajmuje się psychiatra? Najczęściej są to zaburzenia lękowe (dawniej zwane nerwicami), jak również zaburzenia afektywne (w tym depresje), zaburzenia psychotyczne, zaburzenia snu, zaburzenia osobowości, zespoły psychosomatyczne i wiele innych.

Jak leczyć zaburzenia lękowe?

Najbardziej zalecanym sposobem leczenia większości chorób i zaburzeń psychicznych, jest łączenie spotkań psychoterapeutycznych (prowadzonych przez psychoterapeutę) z farmakoterapią (którą zleca i nadzoruje lekarz psychiatra). Leczenie zazwyczaj przebiega długofalowo i wymaga współpracy pacjenta z zespołem terapeutycznym- z psychoterapeutą i lekarzem psychiatrą.

Profesjonalnie dobrane leczenie farmakologiczne może zadziałać szybko objawowo- zaraz po wdrożeniu leków, co przynosi znaczną ulgę, pomaga wyciszyć się i uspokoić- tak emocjonalnie, jak i fizycznie. Jednakże uzyskanie trwałej i stabilnej poprawy kondycji psychofizycznej najczęściej jest wynikiem procesu rozciągniętego w czasie i na pełne i komfortowe efekty trzeba cierpliwie poczekać. Zdarza się, że pierwotnie dobrany lek wymaga zmiany ze względu na ograniczenia w tolerancji czy efektywności. Gdy leczenie powoduje skutki uboczne, bądź nie działa satysfakcjonująco, psychiatra zmienia strategię, i poszukuje lepszej propozycji leczenia.

Najważniejsze jest jednak zrozumienie istoty problemu i zwiększenie samoświadomości pacjenta. To najważniejszy krok w drodze do zdrowia. Wiele osób dotkniętych zaburzeniami lękowymi niesłusznie czuje wstyd i poczucie winy. Często boją się skorzystać z pomocy specjalisty, martwiąc się reakcjami najbliższego otoczenia: rodziny, znajomych, kolegów z pracy. Sporą ulgę przynosi samo uzyskanie świadomości, że schorzenie, z którym pacjent się zmaga, nie jest niczym nadzwyczajnym ani wstydliwym.

Psychiatra, lecząc pacjenta, jednocześnie wspiera, edukuje, wyjaśnia i życzliwie mu towarzyszy. Jego ważnym zadaniem jest upowszechnianie wiedzy, że wszelkie zaburzenia emocjonalne, jak wszystkie inne znane choroby, mają swoje źródło w biologii. Są wynikiem przeciążenia lub innej dysfunkcji układu nerwowego.

I jak wszystkie inne choroby wymagają leczenia. Nigdy nie powinny być źródłem wstydu, ani poczucia winy. Ten, kto ma odwagę szukać pomocy w cierpieniu, ma odwagę prawdziwie o siebie dbać. Dbając o siebie, dba też o najbliższych.

Nie bój się poprosić o pomoc. Zwiększ swoje poczucie bezpieczeństwa i komfort funkcjonowania. Skontaktuj się z Centrum Rozwoju i Pomocy Psychologicznej Intera, a wspólnie pójdziemy drogą ku zdrowiu i stabilności emocjonalnej.

Zapewniamy pełną dyskrecję i anonimowość.
Chcemy, byś czuł się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Zaburzenia osobowości – czy są uleczalne?

Prywatny psychiatra w Szczecinie pomaga zmierzyć się również z uporczywymi zaburzeniami osobowości. Ich leczenie należy do czasochłonnych i trudnych, lecz nie jest niemożliwe. Główny problem tego typu schorzeń polega na tym, że pacjent nie zdaje sobie sprawy z nieprawidłowości w swoim funkcjonowaniu, postrzegając je za część swojego charakteru.

Osoby dotknięte problemami samodzielnie częściej zgłaszają się do specjalisty z objawami depresji, zaburzeń lękowych lub brakiem umiejętności poradzenia sobie z bieżącym kryzysem w życiu. Rzadko zdarza się, że pacjenci z zaburzeniami osobowości sami szukają pomocy. Krytyczny w procesie leczenia bywa udział osób bliskich, które starają się doprowadzić do spotkania chorego ze specjalistą. Urealnienie objawów i zdanie sobie sprawy z istoty problemu jest jednym z najważniejszych kroków na drodze ku poprawie funkcjonowania i zdrowia.

Psychiatra Szczecin prywatnie – oferta interacentrum.org

Centrum Rozwoju i Pomocy Psychologicznej Intera zaprasza do skorzystania z pomocy psychiatry w Szczecinie. Świadczymy zróżnicowane usługi pracując z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Zajmujemy się psychoterapią i psychiatrią. Leczymy nerwice, depresję i inne zaburzenia sfery umysłowej. Zapewniamy pełną dyskrecję i anonimowość. Chcemy, byś czuł się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Skontaktuj się z nami, jeśli zaobserwowałeś u siebie niepokojące zmiany nastroju lub inne objawy psychosomatyczne. Pomożemy Ci wyeliminować dyskomfort, byś mógł cieszyć się pełnią zdrowia i życia.

W Centrum INTERA – Szczecin zapewniamy konsultacje i leczenie psychiatryczne przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza dr Hanna Kordas-Ligowska. 

Zapraszamy do kontaktu:

Przewiń na górę
Call Now Button