fbpx

Hanna Kordas-Ligowska

Hanna Kordas-Ligowska psychiatra

Ukończyłam z wyróżnieniem Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej.

Wiedzę i pierwsze doświadczenia specjalistyczne zdobywałam w Klinice Psychiatrii PUM w Szczecinie (Oddział Całodobowy, Oddział Dzienny, Przykliniczna Poradnia Zdrowia Psychicznego).

W 2014r. zdobyłam tytuł specjalisty psychiatry, po czym podjęłam pracę w trybie ambulatoryjnym na terenie Szczecina i w jego okolicach. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w ogólnych Poradniach Zdrowia Psychicznego oraz w placówkach wyspecjalizowanych w opiece nad pacjentami uzależnionymi i współuzależnionymi (alkohol, substancje psychoaktywne).

Aktualnie łączę pracę w poradnianym trybie ambulatoryjnym z pracą w Nerwicowym Oddziale Dziennym, co pozwala mi na realizację mojego ideału leczenia pacjenta: w zespole terapeutycznym.

Preferuję bowiem założenie kompleksowej opieki nad pacjentem- uwzględniając jego wymiar emocjonalny i fizyczny, perspektywę indywidualną, społeczną i systemową.

Dążę do uzyskania jak najszerszej, aktualnej wiedzy z zakresu psychofarmakoterapii.

Nie ograniczam się jednak wyłącznie do zalecania leków- dla mnie ważny jest pacjent, z jego troskami, cierpieniem, indywidualnością i intymnością. Rozmowa z pacjentem stanowi dla mnie część koronną mojej pracy- jest najlepszym narzędziem diagnostycznym i nieodzownym elementem terapeutycznym.

Stale uaktualniam wiedzę specjalistyczną biorąc udział w cyklicznie organizowanych konferencjach specjalistycznych i interdyscyplinarnych oraz czerpiąc bezcenną praktyczną wiedzę od psychoterapeutów i specjalistów z innych dziedzin medycyny.

Przewiń na górę
Call Now Button