fbpx

Anna Nowicka

Psychoterapeuta, socjoterapeuta, trener.
 
Zajmuję się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży psychoedukacją, psychoprofilaktyką oraz wszelką formą pomocy psychologiczno – pedagogicznej w oparciu o paradygmat psychodynamiczny. Stanowisko teoretyczne wpływa zarówno na praktykę leczenia jak i na określenie, komu i w jakim stopniu mogę efektywnie pomóc. W mojej praktyce za nieodzowne uważam uwzględnienie wpływu nieświadomych procesów na problemy, z jakimi pacjent zgłasza się do terapii.
 
Prowadzę szkolenia psychologiczne i warsztaty rozwoju zawodowego dla nauczycieli pedagogów i innych grup zawodowych oraz Grupy Balinta. Współpracuję z Pomorskim Centrum Psychodynamicznym jako trener i szkoleniowiec Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży.
 
Z koncepcji leczenia, która odnosi się do pojęcia nieświadomości zarówno pacjenta jak i terapeuty wynika konieczność superwizji prowadzonych procesów terapii. Dlatego utrzymuję stały kontakt z certyfikowanym superwizorem zarówno Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej jak i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
 
Swoją wiedzę i umiejętności zdobywałam min. w Pomorskim Centrum Psychodynamicznym oraz Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej. Staż kliniczny i praktykę zawodową odbyłam na I Oddziale Leczenia Nerwic w Centrum Psychiatrycznym SPS ZOZ „Zdroje”. Nadal kształcę swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych konferencjach, szkoleniach i seminariach.
 
W uzasadnionych przypadkach współpracuję z psychiatrami, którzy poprzez oddziaływanie farmakologiczne wspierają proces psychoterapii.
 
Jestem zrzeszona w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej.
Przewiń na górę
Call Now Button